środa, 17 lutego 2016

RELAKSACJA DLA DZIECI I DOROSŁYCHRelaksacja polega na głębokim rozluźnieniu ciała i wyciszeniu umysłu.

W czasie seansu, który trwa od pół godziny do godziny, uczestnicy w aktywny sposób, prowadzeni głosem, wykonują ćwiczenia mentalne, które pozwalają im się zrelaksować.

Uczestnicy wykonują ćwiczenia za pomocą wyobraźni. Mają one na celu uruchomienie prawej półkuli mózgu. Jest to niezwykle ważne, bowiem w na co dzień głownie używamy lewej półkuli. Relaksacja obok szeregu innych zalet pobudza do pracy półkulę prawą, która odpowiada między innymi za kreatywność, myślenie przestrzenne, artystyczne, wyobraźnię i wiele innych. Relaksacja pobudza również naszą intuicję i jest właściwym krokiem w kierunku samouzdrawiania. Pomaga w oczyszczaniu umysłu i ciała, usuwa toksyny, aktywizuje system obronny, działa kojąco na system nerwowy.

Jest naturalnym sposobem na zachowanie zdrowia i urody.Zajęcia relaksacyjne uwalniają ciało od stresu dnia codziennego, wyciszają, wzmacniają, mobilizują organizm do regeneracji. Wpływają pozytywnie na układ nerwowy, oddechowy, krążenia. Obejmują wszystkie poziomy ciała. Usuwają blokady fizyczne, psychiczne i energetyczne. Wzmacniają witalność człowieka, rozluźniają mięśnie. Wyciszają umysł, dzięki czemu odnajdujemy przerwy między myślami. Mają na celu osiągnięcia wewnętrznego spokoju, a co za tym idzie przywrócenie fizycznej, psychicznej oraz duchowej równowagi.


Medytacja/Relaksacja/Wyciszenie dla Dzieci 
w każdym wieku


(również dla dzieci nadpobudliwych)


Gdyby każdy ośmiolatek był uczony medytacji, wyeliminowalibyśmy przemoc na przełomie jednej generacji - Dalajlama
Zaproponowanie dzieciom jogi, medytacji, relaksacji lub innej formy wyciszenia w naturalny sposób prowadzi ich do rozwoju osobistego w ujęciu holistycznym. Pozwala dziecku spojrzeć na siebie jako jedność duszy, ciała i umysłu. Co w coraz szybszym świecie staje się bardzo rzadką umiejętnością.

Medytacja pomaga dzieciom rozwinąć koncentrację, zrozumieć uczucia, regulować napięcie wewnętrzne. W trakcie ćwiczeń uruchamiamy cudowny świat wyobraźni, pobudzając prawą półkulę odpowiadającą za kreatywność, wszelką twórczość, zdolności muzyczne, intuicje, myślenie abstrakcyjne, wyobraźnie przestrzenną. Jednocześnie wzmacniając uważność, spostrzegawczość, wrażliwość, analityczne myślenie, logikę i wiele innych zmysłów.

W ramach treningu, przy dźwiękach spokojnej muzyki pracujemy z ciałem, emocjami oraz myślami, co cudownie wpływa również na dzieci nadpobudliwe.

Dodatkowym atutem jest fakt, iż zajęcia odbywają się w grocie solnej. Atmosfera groty, oprócz szerokiego wachlarza zalet zdrowotnych, wprowadza odpowiedni  klimat i sprzyja zajęciom, których celem jest wyciszenie.

Na zajęciach mile widziani są opiekunowie, by mogli nauczyć się jak pracować z dzieckiem w domu.
Możliwe są również zajęcia indywidualne.


Serdecznie Zapraszam 
  • do Krakowa w każdy wtorek o 20.00 Grota Solna Halit ul.Szuwarowa 4 http://grotahalit.pl/
  • do Wadowic w każdy czwartek Grota Solna ul. Bałysa 1 (basen) na 18.00 (dzieci) na 20.00 (dorośli) grotasolna-wadowice.pl
  • do Wadowic do Groty Solnej grupy przedszkolne (terminy do ustalenia) w usłudze możliwy jest transport dzieci http://grotahalit.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz