środa, 19 kwietnia 2017

Powiedz: doświadczam... i będzie coraz lepiej :-)

Czasami po prostu jest dziwnie. Czasami czujesz się jak obcy. Czujesz, że nie pasujesz do miejsca w którym się znajdujesz czy przebywasz. Obserwujesz otaczających Cię ludzi i ich nie rozumiesz. Złoszczą Cię ich opinie i to w jaki sposób je wypowiadają. Przypominają Ci się słowa piosenki " i co ja robię tu, co ja tutaj robię?"

Czasami po prostu tak jest. Związane jest to ze zmianą, która nieustanie się dzieje. Zmieniasz się Ty,  dzieci dorastają - to też zmiana - nabierają nowego doświadczenia, zmieniają się najbliżsi, ludzie z którymi pracujesz, codziennie stają się nowymi osobami.

No i co z tym zrobić?

Nie wyprowadzisz się, nie zmienisz pracy, nie otrujesz siebie ani nikogo, bowiem nic to nie da, przed sobą nigdzie nie uciekniesz.

Ale możesz zrobić coś innego i w sumie coś bardzo prostego.

Dodaj do każdej czynności, ba do wszystkiego co chcesz zrobić: doświadczam.

Doświadczam pracy, doświadczam bycia mężem/żoną, doświadczam choroby, doświadczam macierzyństwa, doświadczam płaczu, doświadczam rozczarowania, doświadczam seksu, doświadczam radości, doświadczam smutku, doświadczam złości, doświadczam biedy/pustego konta/niezapłaconych rachunków, doświadczam bogactwa/pełnego konta/zapłaconych rachunków, doświadczam kłótni, doświadczam głodu, doświadczam sytości, doświadczam kaca, doświadczam relaksu, doświadczam kradzieży, doświadczam wypadku, doświadczam śmierci, doświadczam jazdy autem, doświadczam spaceru, doświadczam stania w korku,  d o ś w i a d c z a m ...! ! !

Myśl jest energią, ma moc, a słowa to potęga. Raz wypowiedziane zmieniają wszystko. Gdy mówisz do siebie lub do kogoś - zmieniasz wszystko. Zmieniasz intencje, zamiar, nastrój, sposób myślenia, sposób postrzegania.

Gdy zaczniesz doświadczać, automatycznie przestaniesz nadawać znaczenie. Przestaniesz robić dramaty i brać w nich udział.

Nagle najtrudniejsze zdarzenie w Twoim życiu stanie się doświadczeniem, a to znaczy, że zaczniesz traktować swoje istnienie jak przygodę, jak wycieczkę, jak coś ciekawego, jak coś nieprzewidywalnego, tajemniczego, jak coś w czym z chęcią bierze się udział, jak coś co zdarza się tylko raz.

Proponuje wytrwaj tydzień. Przez 7 dni dodawaj doświadczam do wszystkiego co będzie rodziło się w twojej głowie jako myśl, oraz w twoich ustach jako słowo. A po tygodniu sam zauważysz/doświadczysz zmiany, którymi jeżeli będziesz chciał, możesz podzielić się w komentarzu :-)

Dzięki wielkie za przeczytanie


Kurs w Krakowie w najbliższy weekend KLIK
Kurs w Warszawie za dwa tygodnie KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz