środa, 5 kwietnia 2017

Nie odkladaj na później tego, co może sie nie powtórzyć!


Świat daje Ci non stop szanse i możliwości, byś mógł się zrealizować. I nawet zauważasz te impulsy, ale co się dzieje, że ich nie chwytasz? 

Strach przykryty wstydem, poczuciem straty tego co jest, utratą kontroli nad tym co znasz/było, obawa przed rozczarowaniem, obawa przed wyjściem z dobrze znanej, choć nie zawsze wygodnej sytuacji, wyrzuty sumienia na temat tego co powiedzą inni, co sobie pomyślą, jak zareagują, wątpliwości dotyczące własnego poczucia wartości, czy mi wypada, czy mogę sobie na to pozwolić, no po prostu tysiące kwestii.

Ile ludzi tyle powodów, by nie dotknąć nieznanego. Nowa sytuacja wymaga dostosowania wielu czynników, przeorganizowania życia, zmierzenia się ze swoimi starymi przekonaniami i przebudowania poglądów, a to wymaga ogromnej determinacji, konsekwencji i samotności.

I tu właśnie jest trudność. Człowiek przywykł do tego, że w stadzie żyje, podejmuje decyzje w oparciu o decyzje innych, poddaje siebie osądom, pozwala na to, by inni kierowali jego życiem, przerzuca odpowiedzialność na kredyt, dom, rodzinę, męża, żonę itd

Tymczasem wszyscy funkcjonujemy w podobny sposób, są pewne ramy społeczeństwa w których się obracamy, ale to nie powód, by stworzyć z nich wymówki i odpuścić sobie coś, co może wnieść do Twego życia tak wiele.

Jeżeli myślisz/marzysz o czymś, świat natychmiast odpowie na Twoje pragnienie, tylko Ty zareaguj na propozycje, które do Ciebie docierają, a musisz wiedzieć, że w różny sposób się to odbywa.

Czasami usłyszysz rozmowę ludzi, której fragment akurat "ten" jest dla Twoich uszu przeznaczony, czasami napis na plakacie będzie odpowiedzią, czasami ktoś zadzwoni i ot tak usłyszysz ze zdziwieniem informację, której potrzebujesz. Natura ma niesamowite poczucie humoru i nigdy nie wiesz, jak do Ciebie dotrze.

Gdy podążysz za głosem serca, na Twojej drodze pojawią się właściwi ludzie, właściwe zbiegi okoliczności. I ten sam kredyt, którym kiedyś terroryzowałeś otoczenie, dzisiaj będziesz spłacał z ogromną radością i wdzięcznością.

Chwyć zatem jak Piotruś Pan i zagubieni chłopcy w Nibylandii swoją szczęśliwą myśl/okazję/propozycje i leć jak na skrzydłach, pełen nowych wrażeń, ekscytacji, odkrywaj siebie i doświadczaj życia.

Życzę Ci tego z całego serca :-)

Dzięki Wielkie za przeczytanie

Kochani 22,23 kwiecień  - nowa grupa Kraków KLIK, a 29,30 kwiecień - nowa grupa Warszawa KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz