środa, 15 lutego 2017

Zapach miłości

Nie jesteś w stanie przekazać tego co czujesz. Możesz próbować opisywać ale uczuć nie da się przekazać. 

Wyobrażenia o miłości mamy bardzo dziwne: to powinno być coś mega, przyjść jak grom z jasnego nieba, przyjechać na białym koniu, najlepiej w srebrnej zbroi, mieć długie jasne włosy i czekać w wieży cholera wie jak długo.

No i czekasz człowieku całe życie na jakiś wybuch, a tymczasem w biegu codzienności nie zauważasz małych rzeczy, w których ona jest.

Lecz na szczęście, czasami zdarza się, że wyrwie Cię jakiś ślad myślowy, byś mógł dostrzec coś, co właśnie aromat miłości niesie.

Dla kogoś to będzie zapach świąt przywołujący wspomnienie z dzieciństwa, kiedy u babci przy stole wigilijnym się spotykali wszyscy.

Komuś zapach lekarstwa przypomni o miłości, woń przeniesie go do czasu, gdy chory leżał w łóżku, a mama opiekowała się nim troskliwie. 

Ktoś w restauracji spróbuje potrawy i bogactwo smaków eksploduje w jego ciele, powodując uśmiech i ciepłe odczucia. 

Ktoś idąc na spacer uśmiechnie się do kwiatków, zachwycony ich wyglądem. 

Komuś radość i wdzięczność wypełni serce, gdy rachunek za gaz przed terminem będzie płacił.

Ktoś inny znowu, stojąc pod prysznicem będzie w siódmym niebie.

Gdy zaczniesz zauważać takie drobnostki, gdy zaczniesz podążać do przyjemnych wspomnień okaże się, że ten deficytowy towar jakim jest miłość, dostępny jest wszędzie wkoło, a Ty sam w sobie, masz go najwięcej i to cały czas.

Odkryjesz go w sobie, gdy przestaniesz udowadniać całemu światu - czyli sobie - że jest inaczej niż jest, a wówczas wszystko się zmieni.

Gdy zaakceptujesz rzeczywistość, która Cię otacza, taką jak jest, bez fajerwerków i super ekstra wybuchów, to nagle okaże się, że powrót do domu będzie dla ciebie pachniał miłością, choć rejwach, choć każdy coś od Ciebie chce, choć zmęczony do łóżka docierasz.

Okazać się może, że znajdziesz miłość o poranku, przy kawie, która czeka na ciebie codziennie rano, bo odnajdziesz w tym wyraz miłości kogoś kto Ci ją co ranek robi, a nie rutynę jak Ci się do tej pory wydawało.

Okaże się że aromat miłości znajdziesz w pracy, którą codziennie wykonujesz, która daje Ci wikt i opierunek i dzięki której możesz się spełniać.

Okazać się może, że samotność, której tak teraz nie cierpisz ma dodatek miłości, który odkryty automatyczne zrozumienie Ci przyniesie, że to czas dla Ciebie, sposobność byś mógł samego siebie pokochać, byś mógł się po brzegi miłością wypełnić, by gdy przyjdzie pora na spotkanie drugiej połówki, mógł się miłością podzielić.

Nawet choroba, jakiej teraz doświadczasz, a której chcesz się pozbyć, jest wezwaniem twojej duszy, która w ten sposób z niewłaściwej drogi Cie zawraca.

Wszędzie znajdziesz zapach miłość i wszędzie odór strachu poczujesz. Zastanów się czego szukasz, czego pragniesz, a jak już będziesz wiedział, podążaj za swoim wyborem, zawsze przecież możesz zmienić zdanie.

Dzięki wielkie za przeczytanie.

Kochani trwają zapisy do nowych grup, chętnych zapraszam :) Do zobaczenia :)

Kurs rozwoju duchowego 11,12 marzec - Nowa Grupa Kraków KLIK

Kurs rozwoju duchowego 18,19 marzec - Nowa Grupa Warszawa KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz