środa, 23 marca 2016

Wdzięczność, wdzięczność i jeszcze raz wdzięczność!Dziękczynienie czy bycie wdzięcznym jest drogą do radości i szczęścia. Bycie wdzięcznym momentalnie zmienia nastawienie do danej sytuacji i do życia. 

Bycie wdzięcznym zmienia też od razu postrzeganie nas samych. Co dajesz to dostajesz. Gdy dziękczynisz - łagodniejesz, rysy Twojej twarzy miękną, oczy zaczynają świecić (czasami nawet łza szczęścia się w oku zakręci) momentalnie otwiera się przestrzeń, która powoduje inne spojrzenie na drugiego człowieka. 

Nie ma takiej możliwości byś był jednoczenie wdzięczny i wściekły. Wdzięczność zmienia wibracje w ułamku sekundy. Gdy wysyłasz dziękczynienie w świat natura da Ci więcej możliwości, byś mógł być jeszcze bardziej wdzięczny.

Dokładnie tak samo działa jeżeli ktoś okazuje swoje niezadowoleni, rozpacz, wyrzuty sumienia. Wszechświat natychmiast odpowie zbiegami okoliczności, które umożliwią Ci jeszcze więcej cierpienia, niezadowolenia, rozpaczania. I tak jak wcześniej, co posiejesz to zbierzesz, co dasz to dostaniesz. Ta ilość zwrotna niezależnie jaki ma potencjał czy dodatni czy ujemny jest zawsze zwielokrotniona.

Wynika to z praw fizyki. Za przykład niech posłuży fragment z książki "Fizyka Wiary Kwantowa Magia" napisana przez W. i T. Tichopław, do nabycia tu: "Jak gdyby to przewidział. I dziś doktor nauk fizyczno - matematycznych A. Moskowskij w swoim wywiadzie w gazecie "Czystyj Mir" (108) stwierdza: " Świat - to gigantyczny hologram. Każdy jego punkt posiada kompletną informacje o świecie w ujęciu ogólnym. Podstawa świata - to Świadomość, którego nośnikiem są pola spin - torsyjne. Słowa i myśli - to torsiony, tworzące zjawiska świata. Myśl się rodzi i wie o niej od razu cały świat. Człowiek wyświetla się we Wszechświecie w proporcjach nieporównywalnych z wielkością jego ciała fizycznego. Wraz ze zrozumieniem tego, na człowieku spoczywa potworna odpowiedzialność. Obiektywnie doszliśmy do wniosku, że Świat u swej podstawy ma Świadomość, jako jednolity globalny pierwiastek. Dziś w świetle ostatnich odkryć, istnienie świata, jako uniwersalnej Świadomości, manifestującej się w różnorodny sposób - jest naukową świadomością. Pole Świadomości rodzi wszystko. a nasza świadomość jest jego częścią."

Super, nie? To trochę szersza wersja prawa siewu i zbioru czy jak kto woli prawa przyciągania. To nam daję niesamowite możliwości. Dlatego też dziękczynienie to naprawdę świetny początek do tego, aby żyło się łatwiej. Będąc wdzięcznymi doceniamy to co mamy, zamiast skupiać się brakach. Możemy wzbudzić w sobie radość z wykonywania prostej czynności. A w konsekwencji, życie dostarczy nam więcej sposobów na to, byśmy mogli być wdzięczni.

Zwróćcie uwagę, że nawet na facebooku powstał kiedyś projekt: "1000 rzeczy za które jestem wdzięczny".

Dzięki Pani Krystynie Kwieciński, coś Wam zaproponuję. Mianowicie Pani Krystyna w swojej książce "Hooponopono oczyszczająca modlitwa" (do nabycia tu), przedstawia ćwiczenie: by przez 30 dni w możliwie każdej sytuacji być wdzięcznym minimum za 5 rzeczy oraz by oczywiście być konsekwentnym, cierpliwym i uważnym czyli obserwować zmiany w swoim życiu.

Absolutnie uważam, że jest to super pomysł, aby w ten sposób rozświetlić sobie życie. Zachęcam i życzę powodzenie w tym doświadczeniu.

Dzięki Wielkie za przeczytanie.
Kochani zapraszam na "Tydzień z Naturą" - zaliczki do 15 kwietnia, wyjazd już 30 kwietnia,

Relaksację/Medytację/Wyciszenie dla Dzieci i Młodzieży,Babski Warsztat 11 kwietnia (poniedziałek) od 18.00 do 20.00 u mnie, ulica Kwiatowa 102 Wrząsowice - jeżeli jest ktoś jeszcze chętny to szybciutko proszę o informacje 666 019 377

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz