środa, 16 marca 2016

Bąbelki Szczęścia
Tak, więc chodzi o to, by żyć i dać żyć innym, czy też rzucić kamień dopiero wtedy, gdy samemu jest się bez winy. Otóż założę się z każdym, o co chce lub postawię co chce (ta, widzę, naprawdę, widzę już szczerzące się w dzikim uśmiechu zęby moich drogich kolegów), jeżeli przeżyjcie jeden dzień bez sarkazmu, krytykowania, wymuszania wpędzania w poczucie winy siebie lub innych, słowem jeżeli przeżyjecie jeden dzień bez oceniania.


Bo czyż nie jest tak, że mamy przekonanie iż, dopiero gdy cierpimy, to zasługujemy na szczęście?  

Nawet idąc ulicą wyrokujemy automatycznie o źle dobranych butach do spodni, abstrakcyjnej czapce i kretynie przejeżdżającym za szybko lub za wolno na skrzyżowaniu? A przecież, każdemu należy się miłość i zrozumienie, czy może lepiej współczucie - nie mylić z litością. 

Nie mam prawa odbierać komuś jego lekcji i wolnej woli przychodząc jako "wujek dobra rada" lub "matka polka", zanim nawet "bidusia" (według mnie oczywiście potrzebująca) zdąży o pomoc poprosić. "Bidusi" natomiast potrzebne są te buty i ta czapka, bo to jest jej rzeczywistość, jej życie. Wybrała je w jakimś celu, jakąś lekcje dla niej one niosą. Mnie natomiast pozostaje anielska cierpliwość. 

Natomiast, jeżeli porusza mnie ów przykładowy widok, to wskazane by było, bym zadała sobie pytanie, po co mnie to? Co mam w sobie zrozumieć? Co we mnie jest takiego, że ta sytuacja mnie dotyka? W myśl założenia, że każdy z nas jest twórcą swojej własnej rzeczywistości, a zatem powinien zaakceptować odpowiedzialność za wszystkie zdarzenia, które zaistniały w jego życiu.

I gdy odpuścimy innym i zajmiemy się tylko sobą, okaże się, że po pierwsze jest nam łatwiej, a po drugie otoczenie również odetchnie uwolnione.

Podsumowując jesteśmy skazani na szczęście, tylko nie każdy o tym wie - a jak moja starsza córka mówi (gdzieś to przeczytała) - "szczęście wydobywa się ze środka, dlatego warto czasem sobie pierdnąć".  Te "bąbelki szczęścia" trzeba po prostu z siebie wydobyć, a żyć i dać żyć innym to jeden ze sposobów na..... szczęście :)

Dzięki Wielkie za przeczytanie.

Kochani zapraszam na jutro 17 marca (11-13) oraz na niedzielę 20 marca (9-11) na WARSZTATY DLA PAŃ http://sznyterman.blogspot.com/2016/03/babski-waesztat.html

na jutro do Wadowic i we wtorki do Krakowa na
RELAKSACJĘ DLA DZIECI  i  DOROSŁYCHoraz na długi weekend na Podlasie 
na TYDZIEŃ Z NATURĄ 30 kwiecień do 7 maj http://sznyterman.blogspot.com/2016/01/tydzien-z-natura.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz