środa, 31 grudnia 2014

Obfitość nie zawsze znaczy dobrze chociaż, co kto woli…

Pan Albert Schweitzer powiedział „Szczęście to jedyna rzecz, którą się mnoży jeżeli się ją dzieli”. Ten cytat jest przytaczany w różnych miejscach. Ja się na niego natknęłam w nowym kalendarzu – jest mottem roku 2016.

No i oczywiście w myśl zasady bądź tu i teraz czyli zastanów się, nie powielaj, a twórz (o czym pisałam w „czyścimy się i czyścimy się – wyjaśnienia”) stwierdzam, że daliśmy się  kolejny raz  zaprogramować. No bo czy tylko szczęście tej zasadzie podlega? Oczywiście, że nie bowiem każde działanie, uczucie, gest, podzielone, zostanie automatycznie pomnożone.

Przykłady do sprawdzenia na samym sobie:

Przejdź się galerią lub ulicą z uśmiechem na ustach i policz ilu ludzi odwzajemni Ci uśmiech oraz tą samą czynność powtórz (jeżeli masz odwagę) z wystawionym „fuckiem”, rachując zwrotnie palce. W tym przykładzie możliwy jest nawet bonus do uzyskania w postaci nowo poznanej osoby, która zagada do ciebie werbalnie lub organoleptycznie.

Możesz mówić prawdę lub epatować postawą jęcząco - naburmuszono –roszczeniową i truć po cichu z zaskoczenia. Koniecznie zrób potem rachunek.

Możesz cieszyć się z byle pierdoły, a możesz martwić się na zawołanie. Następnie pamiętaj by podziwiać urodzaj.

Myśl radośnie podczas robienia zakupów lub płacenia kredytu, a tą samą czynność wykonaj ze złością na świat i innych, że oni mają, a Ty nie. Potem drobiazgowo przelicz plony.

Porachuj zbiory w każdej wersji, porównaj to ze swoim życiem. Z tym co masz, a co chciałbyś mieć. Wszystko czym się podzielisz, powróci do Ciebie w obfitości. Nie tyczy się to tylko szczęścia.

Szczęście to styl życia, ścieżka, którą kroczysz, a nie cel do osiągnięcia lub zarezerwowany dla wybrańców frykas.

Zamiast biegać za sloganami twórz siebie i swoje życie. Sam wybierasz co chcesz pomnożyć dzieląc się z innymi. Wszystkie działania, które wykonujesz w ciągu dnia od otwarcia oczu po ich zamknięcie składają się na spędzenie go w szczęściu lub rozpaczy. Te dni zaś tworzą Twoje życie.

Dlatego jeżeli masz klęskę urodzaju w jakiejś dziedzinie, to wnikliwie zastanów się czym się dzielisz.


Bowiem pamiętaj, prawo przyciągania czyli prawo siewu i zbioru lub jak kto woli „krakania”, działa dla wszystkich tak samo. 


Dzięki Wielkie za przeczytanie.


Z OKAZJI NOWEGO ROKU 

WSZYSTKIM 

SZCZĘŚCIA ŻYCZĘ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz