środa, 14 maja 2014

Lenistwo a leniuchowanie.

Chciałam dzisiaj porównać lenistwo z leniuchowaniem. Każdy lubi się polenić lub robić nic. I nie ma w tym nic złego. Mamy prawo do odpoczynku. Ale lenić też trzeba się umieć.
 
To samo pojęcie można przypisać do różnych rzeczy. Czy zrzucanie odpowiedzialności na kogoś można nazwać lenistwem - można, czy trwanie w określonej sytuacji, która nam nie pasuje można nazwać lenistwem - można, czy udawanie, że problem nie dotyczy nas można nazwać lenistwem - można. Czy trwanie dla wygody w związku bez perspektyw można nazwać lenistwem - można.
 
Te przykładowe sytuacje można zawsze zmienić musi nam się tylko jedno, chcieć poleniuchować. Co przez to rozumiem? Rozumiem przez to poczynienie wysiłku aby uzdrowić daną sytuację, a nie zamieść ją pod dywan.
 
Zacznę od końca. Zatem, jeżeli w związku coś nie pasuje to odpowiem słowami prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedy'ego: nie pytajmy co partnerka czy partner może zrobić dla nas, a zapytajmy co my możemy zrobić dla partnera czy partnerki.  

Jeżeli trawi nas jakiś problem nie udawajmy, że nas nie dotyczy, lecz chwyćmy byka za rogi. Jeżeli dana sytuacja nam nie pasuję zmieńmy ją na przyjazną dla nas. Gdy posprzątamy wokół siebie będziemy mogli wówczas poleniuchować.
 
Dlaczego? Zastanówmy się. Jeżeli poprawimy jakość naszego związku, skończy się walka, przeciąganie na swoją stronę, wytykanie. Czyż to nie będzie czas na leniuchowanie? 

Jeżeli uspokoimy nasze sumienie, bo rozwiążemy jakiś problem od dawna odkładany na potem, czyż nie przyjdzie czas na odpoczynek?

Jeżeli pogłębimy naszą wiedzę w jakimś temacie, czyż nie zaśniemy spokojnie upewnieni w swoim przekonaniu?

Rozumiecie dokąd zmierzam. Aby móc odpocząć trzeba się wcześniej nieźle napracować.

Zatem leniuchujmy, ile wlezie.

Dzięki Wielkie za czytanie.
 
Zapraszam na drugą Studnię Możliwości. Odbędzie się ona 21.05.2014 (środa) o godzinie 18.00 w klubie Kultury we Wróblowicach w Krakowie na ul. Niewodniczańskiego 74.
 
Tematem będzie KASA. Jak to zrobić aby starczyło na wszystko i jeszcze zostało. Wstęp wolny.
 
Przybywajcie.
 
Oczekuję i Serdecznie Zapraszam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz