środa, 15 marca 2017

Cokolwiek chcesz zrobić, najpierw to sobie wyobraź...

Mózg człowieka jest najbardziej skomplikowanym narzędziem we wszechświecie. Do zobrazowania 1 mózgu człowieka potrzeba miliona laptopów. By pokazać ludzki mózg potrzebny jest komputer kwantowy, bowiem foton tak jak Twój mózg, może być w wielu miejscach/pozycjach na raz.

Zauważ taką rzecz, może jesteś teraz w pracy, może jesteś teraz w domu, może jesteś teraz w restauracji. Gdziekolwiek teraz jesteś obserwujesz swoje otoczenie, ale jednocześnie myślisz o wczorajszym zadaniu w pracy, jutrzejszym obiedzie, odebraniu dzieci, zrobieniu zakupów... Tysiące kwestii przebiega przez Twój mózg.

Naukowcy wyliczyli, że masz około 70 tysięcy myśli w ciągu dnia, a zauważasz może 100?!

A przecież myśl jest energią, pamiętasz?

Wyobraź sobie cytrynę, powąchaj ją, poczuj jej zapach, wyobraź sobie jak się w nią wgryzasz, wyobraź sok kapiący Ci po brodzie. Masz już usta pełne śliny?

Zauważ proszę jaki potencjał drzemie w Tobie. Dla mózgu nie ma znaczenia czy postrzega coś materialnego czy wyobraża to sobie. Cytryna istnieje tylko w Twej wyobraźni, a cały organizm zareagował i spowodował cykl zdarzeń, który zakończył się ustami pełnymi śliny.

To jest niesamowita perspektywa. To znaczy, że sam się ograniczasz lub sam powodujesz dla siebie ocean możliwości. Wszystkie narzędzia, które potrzebujesz, by osiągnąć cokolwiek, masz w sobie!

Jesteś kompletny, taki jaki jesteś!

To znaczy, że gdy jesteś zdenerwowany, sam możesz zmienić swój nastrój, tylko najpierw wyobraź sobie siebie zadowolonego i uśmiechniętego. Mózg to kupi i uruchomi cały organizm, który zacznie produkować chemię odpowiedzialną za radość.

To znaczy, że gdy strach Cię dopadnie, sam możesz zmienić swój nastrój, wyobrażając sobie siebie bezpiecznego  i spokojnego. Mózg to kupi i maszyna ruszy po raz kolejny.

Gdy znasz zasady gry, łatwo się w niej poruszasz, prawda?

Z tego właśnie powodu: Cokolwiek chcesz zrobić, najpierw to sobie wyobraź!!!

Dzięki wielkie za przeczytanie.

Kochani w najbliższy weekend w Warszawie staruje nowa grupa, chętnych zapraszam KLIKBrak komentarzy:

Prześlij komentarz