środa, 14 grudnia 2016

Realizacja pragnień

Masz jakiś pomysł, jakieś pragnienie, jakieś marzenie, ktoś do Ciebie przyszedł z jakąś propozycją. Z zewnątrz, gdy na ową możliwość patrzysz, wydaje się być ok, ale jak rozpoznać czy ów pomysł lub produkt jest dla Ciebie? 

Na najbliższym kursie nowej grupy już w ten weekend (17,18 grudzień), będziemy uczyć się narzędzi specjalnie do tego stworzonych, natomiast na kartach bloga w ogólnym zarysie podpowiem Ci czym się kierować w wyborze.

Aby dokonać selekcji trzeba najpierw, wyłączyć ego i uruchomić serce. I jest to trudne, bowiem należy przestać się oszukiwać. I przyznać przed samym sobą, że to czym się kierowałeś do tej pory i nazywałeś sercem, to zwykły materializm jest, lub niskie poczucie wartości, lub strach przed samotnością, przed odrzuceniem, przed odejściem nie pozostawiwszy nic po sobie, obawa przed jutrem, przed krytyką, lub cierpiętnictwo albo najczęściej mieszanka wszystkiego naraz.

Podpowiem Ci, iż najlepsze miejsce, by zacząć rozumieć swoje istnienie i trzy powyżej napisane zdania, zamiast zaprzeczania, wypierania lub oburzenia, to właśnie najbliższy weekend 17,18 grudzień.

Ale powróćmy do wskazówek, jak odróżnić prawdę od fałszu?

Marzenie zsynchronizowane z Tobą, to takie marzenie, które wywołuje wewnętrzny uśmiech, słodycz, błogość, spokój choć czasami może pojawić się obawa, lęk przed zmianą przed czymś nowym, nie odkrytym przez Ciebie jeszcze. 

Twoje prawdziwe pragnienie nie wywoła stresu, przymusu wykonania, ciśnienia że trzeba już teraz, zaraz, nie wprowadzi nerwowości w Twoje życie, czyli wszystkich atrybutów przypisanych fałszywemu pragnieniu. Prawdziwe, Twoje pragnienie nie odbije Ci się czkawką, w przeciwieństwie do pragnień przekłamanych, które zawsze się tak kończą. Dodatkowo, przy realizacji siebie otrzymujesz bonus w postaci osób oraz różnych zbiegów okoliczności, które w magiczny sposób Ci pomagają. Co nigdy się nie zdarzy, jeżeli wystąpisz przeciw swojej istocie.

Możesz zatrzymać się teraz i wedle tych wytycznych przeanalizować swoje życie i pragnienia, które w nim do tej pory zrealizowałeś. I co Ci wyszło? Realizujesz siebie? - Pamiętaj jak by co, kurs...

Okej idźmy dalej, powiedźmy że zweryfikowałeś pragnienie, określiłeś je jako Swoje i podjąłeś się jakiegoś zadania czy projektu. Teraz czas, by uruchomić umysł i logicznie podejść do realizacji.

Na wykonanie czasami składa się mało, a czasami wiele elementów. Takich jak zaangażowanie innych osób, dodatkowych finansów, miejsca itp. Trzeba to wszystko zgrać i dopasować do siebie.

Realizacja czasami zajmuję chwilkę, a czasami trwa dłużej, tak samo jak czasami zacznie się od razu, a czasami na właściwy moment należy poczekać dłużej.

Bardzo istotnymi składnikami w całym procesie są logiczne myślenie i działanie, wewnętrzny spokój, zewnętrzna cisza oraz absolutna wiara w powodzenie.

Więc nawet jeżeli, któryś z elementów łańcucha wyskoczy, nie osądzaj się, nie podważaj tego co już dokonałeś, weź odpowiednie narzędzie i wymień wadliwe ogniwo lub skoryguj je. 

Może na chwilę się tylko wygięło, by pozornie wyglądać na poważną awarię? Ale może, tylko w ten sposób mogło Cię spowolnić, bowiem może, na dalszą część lepsza pora nastąpi dopiero za chwilę? Pomyślałeś o tym? Hm?

Bądź uważny, dostrzeż i doceń to czego dokonałeś do tej pory w owym projekcie, zauważ bariery, które być może pokonałeś, lęki z którymi się zmierzyłeś. 

Realizacja pragnienia to nie tylko produkt końcowy, to cała droga, przemiana jaka się w Tobie dokonuje, to wielki proces i tylko nieliczni są w stanie objąć go w całości, a następnie docenić.

Dzięki Wielkie za przeczytanie.

Zrób sobie prezent na święta 🎄 i zainwestuj w siebie 🎆
Kurs jest już w najbliższy weekend 17,18 grudnia w Krakowie. Koszt 310 zł za osobę. 🙌
Dzwoń do mnie i pytaj o szczegóły 666019377 📲

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz