środa, 30 listopada 2016

Konsekwencja

Wszystkie sztuki walki, które na scenie wyglądają na bardzo profesjonalne, zaczynają się od kilku podstawowych ruchów.

Mistrzowie swoich pasji, nieustannie ćwiczą sprawność, dokładność, precyzję, szybkość, właśnie owych podstawowych kilku ruchów, a dopiero potem ich kombinację. Jeżeli nie nauczą się podstaw, nigdy nie zdobędą mistrzowskiego poziomu. 

Bruce Lee powiedział kiedyś:
"Nie oba­wiam się ko­goś, kto tre­nuje 10000 kop­nięć, ale te­go, który 10000 ra­zy tre­nował jed­no kopnięcie." 

By być fachowcem w swoim fachu, i nie ważne czy jest to pasja, hobby, zawód czy fobia, choroba, depresja, nałóg, trzeba dostatecznie długo utrwalać wzorce dotyczące konkretnej kwestii. 

Wówczas nasz mózg wytworzy chemię, potem odpowiednie połączenie neuronowe, potem zamieni się to w nawyk, aż wreszcie stanie się to integralną częścią nas, czyli naszym charakterem.

Jak wybrnąć z zamkniętego koła? Dokładnie w ten sam sposób, w który się do niego weszło.

Jeżeli znasz zasady funkcjonowania, postępujesz zgodnie z nimi.
 
Jeżeli medytujesz, ćwiczysz uważność, osiągniesz oczekiwane zmiany w swoim życiu tylko wtedy, kiedy będziesz konsekwentny. 

Jeżeli chcesz być najlepszy w swojej zawodowej dziedzinie, szkolisz się, dokształcasz, szukasz ciekawostek w swojej profesji.

Jeżeli jesteś chory, masz depresję, fobię, to wówczas stale utyskujesz, stale poruszasz jakieś traumatyczne wydarzenie, obracasz się wśród ludzi o podobnych poglądach, ścigasz się z innymi w festiwalu chorób, kto ma gorzej, choć w twojej nomenklaturze powinno być - kto ma lepiej.

Gdy odwrócisz kota ogonem, i zwrócisz uwagę na to czego doświadczasz dzisiaj, zorientujesz się, jakich twoich działań konsekwencja to jest. 

Jeżeli chciałbyś czegoś innego, po prostu podejmij decyzję, zasadę znasz, jest parę akapitów wyżej.

Reszta, jak zawsze, zależy tylko od Ciebie :-)

Dzięki Wielkie za przeczytanie

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz