środa, 3 sierpnia 2016

Odpowiedzialność jest po Twojej stronie lub jak kto woli Efekt Motyla


Dzisiaj krótko, bowiem poniższy fragment jest tak wymowny, że nie potrzebuje komentarza.

Przytoczę Wam fragment filmu, który oglądałam ostatnio "Mr. Nobody". 

Wyobraź sobie, iż spotykasz osobę bardzo ważną dla Ciebie. Może to być miłość Twojego życia, partner buisnessowy - ktoś bardzo, baardzo dla Ciebie istotny.  Czekałeś/łaś na to spotkanie bardzo długo. Owa osoba pisze Ci numer telefonu piórem na kartce i mówi: zadzwoń do mnie za dwa dni. A następnie odchodzi.

Gdy znika za zakrętem, zaczyna padać deszcz. Krople deszczu spadają na kartkę i moczą atrament. Patrząc otępiały/ła na mokry strzępek papierowego kleksa, dochodzi do Ciebie z całą mocą, że właśnie w tej sekundzie straciłeś/łaś jakikolwiek kontakt z ową drogą Ci osobą.

Na drugim końcu globu, pewien robotnik, gotując zbyt długo jajko, spowodował  w swojej kuchni  mikroklimat, który dwa miesiące później zaowocował deszczem, który zmył Ci numer telefonu z kartki.

Robotnik powinien być w pracy, niestety został zwolniony z powodu zamknięcia nieopłacalnej fabryki, do którego przyczyniłeś/łaś się Ty, kupując pół roku wcześniej tańsze dżinsy.

Super nie? Tylko proszę nie dorabiajcie teraz teorii o zakupach tańszych lub droższych, bo nie o to chodzi.

Chodzi o to jak wszystko jest ze sobą splątane. Wszystko ma znacznie. Każda nasza myśl, zdanie, działanie wywołuje konkretny efekt, choć my nie zawsze wiemy jaki, gdzie i kiedy będzie finał. Dodatkowo nie ma znaczenia czy działanie nasze jest świadome czy nie. Świetnie obrazują to filmy: "Atlas Chmur", "Pokłosie" czy "Obława". Oglądnijcie je pod tym kątem.

Możecie również zamiast oglądać obce produkcje, oglądnąć swój własny film "cofając taśmę swojego życia". Zauważycie wówczas co musieliście zrobić i ile rzeczy musiało się wydarzyć, byście byli tu gdzie jesteście dzisiaj.

Dzięki Wielkie za przeczytanie

Kochani zapraszam na zapisy na II turnus FIT WAKACJI, który staruje 28 sierpnia i trwa do 04 września.
Zapisy trwają do 21 sierpnia. Pełna oferta tutajZapraszam chętne osoby na kurs rozwoju osobistego - 27,28 sierpień startuje nowa grupa.
Cena 310 zł
Czas od 10.00 do 15.00 w sobotę i niedzielę.
Miejsce 3km od Krakowa
Prowadzenie Dariusz Emanowicz
Jeżeli szukasz siebie, swojej drogi, chcesz zmienić coś w swoim życiu, to ten kurs jest dla Ciebie. Dostaniesz narzędzia, dzięki którym między innymi: opanujesz chaos, odzyskasz panowanie nad sobą i swoim życiem i osiągniesz spokój.  Zadzwoń do mnie jeżeli chcesz się zapisać lub masz jakieś pytania 666 019 377

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz