środa, 30 września 2015

ŻYĆ

Po co tu jesteśmy? Aby się uczyć, aby doświadczać szczęścia i smutku, zdrowia i choroby, bogactwa i biedy i jeszcze po coś...

Ponieważ to my jesteśmy sterem i okrętem dla siebie, to do nas należy decyzja jak będziemy się czuć w danej chwili lub w danej sytuacji. Mamy wybór, który tylko od nas zależy.

Zawsze możemy być wdzięczni za to co mamy lub możemy

trwać w niezadowoleniu zdegustowani własnym życiem. Wybór zawsze należy do nas.


Jeżeli winimy kogoś za nasz nastrój, bądź sytuację w której się znajdujemy to jesteśmy w ogromnym błędzie, bowiem nie ma ani jednej osoby oprócz nas samych oczywiście, która byłaby za ów nastrój, bądź sytuację odpowiedzialna. Całe nasze życie, jak i ta konkretna sytuacja w której się znajdujemy jest konsekwencją naszych działań. Nikt inny, tylko my mamy wpływ na nas samych.

Do nas należy wybór czy będziemy tkwić w smutku, czy w szczęściu. Do nas należy decyzja czy zrozumiemy, że wszystko co nam się wydarza to tylko doświadczenie, że zawsze możemy załapać doła i biadolić jak również możemy zrozumieć sytuacje, pobyć chwilę w melancholii, wyciągnąć wnioski i iść dalej.

Do nas należy wybór czy będziemy cały świat angażować w naszą chorobę, czy zastanowimy się czego jest konsekwencją. Jakie nasze zachowanie doprowadziło nas do tej konkretnej sytuacji, konkretnej choroby, następnie możemy wyciągnąć wnioski, rozważyć temat logicznie, wybrać na przykład zdrowie i iść dalej.

Do nas należy wybór jak podejdziemy do naprawy pralki. Czy będziemy wściekli na cały świat, że "znowu nam się przytrafiło", czy może uśmiechniemy się i stwierdzimy, że małym kosztem coś większego się spłaciło i pójdziemy dalej z radością płacąc rachunek. Czy będziemy biedować czy jednak wybierzemy bogactwo zależy tylko od nas.

Ponadto każdy jest cudem dla siebie i dla innych. Każdy z nas ma jakąś rolę, jakiś cel. Z tego właśnie powodu każde spotkanie jest święte, każde niesie informacje. Pytanie czy umiesz ją odczytać? Którą drogę wybierzesz?

Ktoś kogoś spotyka, by nauczyć siebie i kogoś cierpliwości.

Ktoś Ciebie spotyka, by nauczyć siebie pokory.

Ty spotykasz kogoś, by nauczyć kogoś spokoju.

Ktoś rozkochuje kogoś w sobie, by nauczyć się wzajemnie miłości.

Kombinacji istnieje niezliczona ilość. 


Życie jest wieeelką przygodą, jesteś na wycieczce swojego życia i tyko od Ciebie zależy, jak się będziesz na niej bawił. 


Dzięki Wielkie za przeczytanie.


OGŁOSZENIA:

Dzięki Wszystkim za kurs, który odbył się w zeszły weekend. Byliście SUUUPER!

W najbliższą sobotę 03.10 w Grocie Solnej Halit w Krakowie na ulicy Szuwarowej 4 jest dzień otwarty. Wszystkie zajęcia są bezpłatne, więc serdecznie Was zapraszam. Na stronie groty jest grafik i należy telefonicznie się na wybraną atrakcję zapisać. Dla przykładu Relaksacja  jest o 15 :-) http://grotahalit.pl/

Kochani rusza kolejny nabór na kolejny kurs Innego Rozwoju Osobistego dla nowej grupy. Zapraszamy osoby, które szukają siebie i swojej ścieżki. 

Termin dla nowej grupy to 21,22 listopad. 
Dzwońcie i rezerwujcie miejsce już dzisiaj 666 019 377

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz