środa, 25 maja 2016

Siła jest w TOBIE!

Co to znaczy: nie dam rady....

Mrówka potrafi udźwignąć ciężar od 5 do 20 razy większy, niż sama waży!
Na zdjęciu akcja na moim tarasie - mrówka ciągnie tyłem zdechłą pszczołę. I powiem Wam, że nieźle zasuwała, nie wyglądała jak by jej było ciężko.

Jak myślicie czy taka mrówka czegoś nie da rady? Skrzyknie braci i siostry i dadzą radę wspólnie. W kupie siła, wzmocniona siłą jednostki.

A jak myślicie, czy Wy macie siłę?

Historia wielokrotnie pokazała siłę jednostki. Myślicie, że owe jednostki miały lub mają jakieś nadprzyrodzone możliwości, jakieś dodatkowe moce, ekstra wyposażenie? Otóż nie i dodam, że wszyscy dysponujemy tymi samymi możliwościami.

No to czym się różnią?

Niczym, najpierw ze środka, tak jak u wszystkich, pojawiła się myśl: będę śpiewać, będę aktorem, będę politykiem, podbiję świat, a potem następuje konsekwentna realizacja swojego celu. 

I nie chodzi mi o parcie na szkło (podaję takie przykłady, bo są one obrazowe) chodzi mi o to, by w swoim świecie (w pracy, w domu, w rodzinie) dać radę, mieć siłę, by realizować siebie.

Myślicie, że mrówka po dojściu do mrowiska otrzymuje medal za największą dociągniętą pszczołę?

Nie, ale pomimo tego iż, czasem zawieje wiatr i ją przesunie, czasem ciężar owada zaciągnie ją do szpary między deskami to ciągnie pszczołę do mrowiska najlepiej jak potrafi. a gdy będzie już na miejscu reszta towarzyszy pomoże jej upchnąć zdobycz w mrowisku.

Ty też, gdy będziesz realizował się najlepiej jak potrafisz, gdy we wszystko co robisz włożysz serce, naokoło Ciebie (tak jak w mrowisku) pojawią się ludzie z odpowiednią siłą i spowodują (pomogą Ci), że dasz radę i zrealizujesz siebie. 

Ale zacząć musisz TY, zacząć musisz od siebie. To TY musisz najpierw wiedzieć czego chcesz, to ma być Twój cel, Twoje pragnienie.
 
Chcesz zmienić świat? Zacznij od siebie, a światu przybędzie kolejna szczęśliwa istota. Dasz radę! Siła jest w Tobie!

Dzięki Wielkie za przeczytanie
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz